header1
width=33
اخبار سایت
آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق برای اسکان گردشگران
آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق برای اسکان گردشگران

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق ظرفیت گردشگری این شهر را بسیار بالا برشمرد و از آمادگی واحد بافق برای اسکان گردشگران خبر داد.

 همزمان با روز جهانی موزه و میراث فرهنگی، مدیران دانشگاه آزاد اسلامی بافق صبح امروز با مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  بافق دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار که در مجموعه تاریخی میدان و بازارخان بافق و اداره میراث فرهنگی صورت گرفت، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق با تبریک هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه گفت: دانشگاه  آزاد اسلامی بافق تمایل دارد در راستای حفاظت و حراست از آثار تاریخی و نگهداری از بناهای ارزشمند و با قدمت طولانی در مسیر تاریخی با میراث فرهنگی بافق همکاری داشته باشد.

عباس فتاحی‌بافقی با تشریح پیشنهادات اجرایی در زمینه مقاوم‌سازی بناهای تاریخی و طراحی مجدد مسیرهای گردشگری در بافق، از ژئوتوریسم به‌عنوان سرفصل جدید گردشگری نام برد و افزود: باید برای گردشگردان و مسافرانی که به بافق می‌آیند با توجه به زمان و مدتی که در  بافق می‌مانند، بسته پیشنهادی اقامت و بازدید در نظر گرفت.

فتاحی همچنین ظرفیت گردشگری بافق را بسیار بالا برشمرد و از آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای اسکان گردشگران خبر داد.

در این دیدار رئیس نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق نیز گفت: پیشنهاد دارم پایان‌نامه دانشجویان در مقاطع مختلف رشته‌های عمران و معماری به سمت میراث فرهنگی سوق داده شود و دانشجویان و استادان در طرح‌های مقاوم‌سازی بناهای تاریخی و ارزشمند پیشقدم شوند.

لیلا رنجبر با بیان اینکه مالکان و یا وارثان خانه‌باغ‌های قدیمی باید آنچه را از گذشته به ما رسیده است، به شایستگی پاسداری کنند، اظهار کرد: این نمایندگی نیز آمادگی دارد با کمک‌های مادی و معنوی آنان را در این امر یاری رساند.

پیشنهاد راه‌اندازی کانون دانشجویی در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری در دانشگاه، شناسایی و جذب دانشجویان علاقه‌مند به هنر راهنمای گردشگری، طراحی‌های خانه‌باغ‌های جدید و سنتی، برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری از جمله مواردی بود که در این دیدار بررسی شد.

بازدید از موزه مردم‌شناسی بافق و خانه وحشی بافقی از دیگر برنامه‌های این دیدار بود.

خبر
10:30 56
1398/02/31
.
.
دانشكده فني و مهندسي 1
.
Copyright @ 2010. bafgh-iau.ac.ir. All rights reserved.RSSemail