header1
width=33
اخبار سایت
وحدت حوزه و دانشگاه بالندگی کشور را در پی خواهد داشت
وحدت حوزه و دانشگاه بالندگی کشور را در پی خواهد داشت


حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی در خطبه نماز جمعه با اشاره به سخن وزیر امور خارجه انگلستان در 2 ماه گذشته که بیان کرد:(( هدف ما خدشه دار کردن امنیت کشور ایران است.)) افزود:  وی اعلام کرد کاری می کند تا امنیت این کشور خدشه دار شود. دشمن حرکت عظیمی را در این جریان انجام داد و بیش از 200 شهر را به آتش کشیدند و به اموال مردم و دولت آسیب رساندند و به تاراج بردند.

حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی امام جمعه شهرستان بافق در خطبه اول نماز جمعه این هفته که به مناسبت روز دانشجو و در آستانه سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق برگزار شد، ابتدا با دعوت نمازگزاران به تقوی الهی، در ادامه بحث دو هفته گذشته پیرامون نماز،آن را جزء عبادت هایی دانست که همه انبیاء و اولیای الهی برای آن تلاش کرده و برای اقامه آن حرکت هایی را انجام داده اند.

وی با اشاره به اینکه حدود 12 آیه از قرآن مجید درباره پیامبران الهی که در دوران زندگی خود برای اقامه نماز تلاش نموده اند،بیان کرد:  به ابراهیم(ع) یکی از پیامبران الوالعزم خطاب رسید که همراه با همسر و فرزند خود از خطه ی بیت المقدس به مکه رهسپار شود. در آن زمان مکه بدون آب با هوای سوزان جان انسان را تهدید می کرد و خداوند آنجا اقامه نماز را وظیفه آنان دانست.

سلیمانی با بیان اینکه خداوند متعال به اسحاق و یعقوب نیز وحی نمود که نماز به پا دارید و به فقرا و تهی دستان کمک کنید،گفت: در سوره انبیا آیه 72 خداوند به موسی بن عمران دستور داد که پروردگار خود را عبادت کن و نماز اقامه کن. در سوره اسرا آیه 11 نیز قرآن مجید اشاره به پیامبر اکرم(ص) کرده است: (( که ای رسول گرامی ما اکنون که توانستی احکام الهی را بر روی زمین پیاده کنی و حکومت را در اختیار داری باید اقامه نماز کنی.)) تمام آیات بیان این است که نماز در تاریخ انبیای الهی و فرهنگ اصیل اسلامی جایگاه داشته و دارد.

وی در ادامه با بیان روایتی از پیامبر اکرم (ص) که فرموده است: (( هر کس نماز را از عمد ترک کند و آن را به جا نیاورد کافر است.)) تصریح کرد: انسان زمانی که شهادت به یگانگی خداوند متعال دهد، اگر نماز را ترک کند کافر است. امام صادق (ع) نیز فرمود: (( اولین چیزی که در روز قیامت از انسان پرسیده می شود،نماز است .)) اگر نماز انسان پذیرفته شود دیگر عبادات نیز مورد قبول درگاه حق خواهد بود.

این روحانی با اظهار تاسف از اینکه امروز اهمیت به نماز کم شده است،افزود:  نماز را باید در وقت خود به جا آورد در آن زمان همه در پیشگاه خداوند قرار داریم و باید با طهارت و خلوص نیت آن را انجام دهیم.

امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز با اشاره به نقش مهم مردم در عرصه های مختلف بیان کرد: مسئولان کشور نمیتوانند مردم را رها کنند تا خواسته خودشان برآورده شود. حکومت اسلامی نشات گرفته از جمهوریت و اسلام است و مردم باید در صحنه وارد شوند و رأی به نظام دهند، آن هم نظامی که برخواسته از متن اسلام است.

وی با بیان اینکه کسی نمی تواند ادعای نپذیرفتن جمهوریت را بکند و اسلام را بپذیرد یا بالعکس،اظهار کرد: چرا که این دو در کنار یکدیگر قرار دارند، مردم باید وارد صحنه شده و طبق موازین اسلامی حکومت را انتخاب کنند و این را ما در انتخاب رئیس جمهور و نمایندگان مجلس دیده ایم.امام خمینی(ره) حتی این دیدگاه را در وصیت نامه خود مطرح کرده است که فرد مورد نظر از سوی مردم انتخاب و خدمت کند.

سلیمانی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند:(( اسلام گرایی در نظام اسلامی از مردم گرایی جدا نیست، اسلام و مردم همواره در کنار یکدیگر قرار دارند.))

وی با اشاره به جریانات سیاسی اخیر کشور و اغتشاشاتی که انجام گرفت و به جان و مال مردم آسیب رساند،گفت:  امام خامنه ای (مد ظلة العالی ) گزارشی از این اتفاقات در سراسر کشور دریافت کردند،برخی مقصر بودند و عده ای نیز بدون آنکه بدانند وارد صحنه شدند و ضربه دیدند.رهبر کشور برای تمامی آنان دستوراتی صادر نمود تا حساب این دسته که وابسطه به اشرار و بیگانگان بودند از مردم جدا شود.

امام جمعه بافق با اشاره به سخن وزیر امور خارجه انگلستان در 2 ماه گذشته که بیان کرد:(( هدف ما خدشه دار کردن امنیت کشور ایران است.)) افزود:  وی اعلام کرد کاری می کند تا امنیت این کشور خدشه دار شود. دشمن حرکت عظیمی را در این جریان انجام داد و بیش از 200 شهر را به آتش کشیدند و به اموال مردم و دولت آسیب رساندند و به تاراج بردند.

وی در آستانه سالگرد شهادت دکتر مفتح ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید، یکی از اقدامات وی را ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه و وفاق و دوستی عنوان کرد و گفت: پیش از انقلاب حکومت فاسد پهلوی اجازه این وحدت و انسجام بین حوزه و دانشگاه را نمی داد و به صورت نامحسوس این امر انجام می گرفت.

سلیمانی با بیان اینکه ما دو طیف دانشجو داریم،اظهار کرد: یک عده در حوزه های علمیه قم به عنوان دانشجو تلاش می کنند تا مسائل اعتقادی و دینی و روش زندگی را به مردم بیاموزند، تمام مسائلی که امروز جامعه اعم از ازدواج،فرهنگی،اجتماعی،سیاسی و.. به آن نیازمند است حوزه علمیه برای آن حرف و سخن دارد. دسته دوم دانشجویانی که در دانشگاه به عنوان یک مکان مقدس در راستای ساخت و ساز، معماری، زمین شناسی، درمان و پزشکی و … تلاش می کند.

وی وحدت حوزه و دانشگاه را سبب بالندگی کشور دانست و تصریح کرد: متاسفانه دشمنان نمی توانند این حرکت را حذف کنند و ما مفتخریم در دهمین سال نماز جمعه را به مناسبت سالروز شهادت دکتر مفتح در دانشگاه آزاد اسلامی اقامه می کنیم و به روح بلند این عالم درود فرستاده و علو درجات را برای این شهید از خداوند متعال خواهانیم.

خبر
08:03 137
1398/09/24
.
.
ازدواج
.
Copyright @ 2010. bafgh-iau.ac.ir. All rights reserved.RSSemail